Zanim zasnę
(Book)

Book Cover
Average Rating
Contributors
Published
Katowice : Wydawnictwo Sonia Draga, 2014.
ISBN
9788375089998, 8375089990
Status
Description
Loading Description...
Also in this Series
Checking series information...
Copies
LocationCall NumberStatus
Bensenville Community Public Library District - Adult PolishWATSON (POLISH)On Shelf
More Like This
Loading more titles like this title...
Other Editions and Formats
More Details
Format
Book
Edition
Polish edition ; Wydanie II.
Physical Desc
406 pages, 2 unnumbered pages ; 20 cm
Language
pol

Notes

General Note
Polish translation of: “Before I go to sleep".
Description
"Wspomnienia nas definiują. Wyobraź więc sobie, że tracisz je za każdym razem, kiedy zapadasz w sen. Zapominasz, jak się nazywasz, kim jesteś. Nie pamiętasz wydarzeń z przeszłości, nie rozpoznajesz ludzi, których kochasz-- wszystko to znika w ciągu jednej nocy. A jedyna osoba, której ufasz, być może mówi ci jedynie połowę prawdy... Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić. Jej życie wydaje się tragicznie proste. Powoli jednak okazuje się, że ta prostota jest pozorna. Że Christine ma swojego neurologa, o którym nie wie jej mąż, że prowadzi pamiętnik, dzięki któremu może częściowo zapełnić luki w pamięci. Kobietę zaczyna niepokoić jej całkowita zależność od męża. Okazuje się, że ma jakieś inne wspomnienia niż te, które co rano pieczołowicie mąż odtwarza. Christine zaczyna stawiać nowe pytania-- jak wyglądał jej wypadek, dlaczego nie mają dzieci, co się stało z jej przyjaciółką? Im bardziej się zbliża do prawdy, tym bardziej niewiarygodna ona się staje."--bonito.pl.
Description
Summary from English edition: An amnesiac attempts to reconstruct her past by keeping a journal and discovers the dangerous inconsistencies in the stories of her husband and her secret doctor.
Language
Text in Polish = Tekst w języku polskim.
Reviews from GoodReads
Loading GoodReads Reviews.
Citations
APA Citation (style guide)

Watson, S. J., & Penksyk-Kluczkowska, E. (2014). Zanim zasnę. Polish edition ; Wydanie II. Katowice: Wydawnictwo Sonia Draga.

Chicago / Turabian - Author Date Citation (style guide)

Watson, S. J and Ewa, Penksyk-Kluczkowska. 2014. Zanim Zasnę. Katowice: Wydawnictwo Sonia Draga.

Chicago / Turabian - Humanities Citation (style guide)

Watson, S. J and Ewa, Penksyk-Kluczkowska, Zanim Zasnę. Katowice: Wydawnictwo Sonia Draga, 2014.

MLA Citation (style guide)

Watson, S. J., and Ewa Penksyk-Kluczkowska. Zanim Zasnę. Polish edition ; Wydanie II. Katowice: Wydawnictwo Sonia Draga, 2014. Print.

Note! Citation formats are based on standards as of July 2010. Citations contain only title, author, edition, publisher, and year published. Citations should be used as a guideline and should be double checked for accuracy.
Staff View
Loading Staff View.